Betrokkenheid achterban bij Haïti is groot
De noodhulpactie van Woord en Daad en ZOA-Vluchtelingenzorg voor Haïti heeft tot nu toe ruim € 230.000 opgebracht. Mooi om te zien hoe snel er hulp vanuit de achterban op gang komt.
Partnerorganisatie Parole et Action heeft aangegeven inmiddels druk doende te zijn met het samenstellen van een medisch team. De hulpverlening komt derhalve, zij het moeizaam, op gang. De reis van Leen Stok, die vandaag naar Haïti zou vertrekken, is uitgesteld. Omdat een reis direct naar Haïti nog niet mogelijk is, verloopt de reis via de Dominicaanse Republiek. Momenteel zijn de wegen van de Dominicaanse Republiek naar Haïti echter onbegaanbaar en onveilig.
Met behulp van militairen worden de belangrijkste toegangswegen in de komende dagen weer toegankelijk gemaakt. Vanaf aanstaande dinsdag zou vervoer naar Haïti vanuit de Dominicaanse Republiek weer mogelijk moeten zijn. We verwachten dan ook in de loop van volgende week concrete informatie te ontvangen over de noden en op basis daarvan de hulpverlening te kunnen uitbreiden.
Woord en Daad en ZOA-Vluchtelingenzorg zijn dankbaar dat de hulp vanuit de achterban zo snel op gang komt en roepen hun achterban op te blijven bidden en geven, zodat de partnerorganisaties in Haïti zo goed mogelijjk hulp kunnen bieden. Giften zijn van harte welkom.
Samen met Woord en Daad hebben wij een gezamelijke website gelanceerd. Hierop vindt u het laatste nieuws. Het adres is: www.samenvoorhaiti.nl.
Terug naar het overzicht

